Πρόγραμμα, αποτελέσματα, βαθμολογίες του Πρωταθλήματος Παίδων

Τα Triponta.com.cy σας παρουσιάζουν το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Κ16 Ανδρών.

Να σημειώσουμε πως τα αποτελέσματα και η βαθμολογία θα συμπληρώνονται εδώ, μετά από κάθε αγωνιστική, ώστε να υπάρχει πλήρη εικόνα της εξέλιξης του πρωταθλήματος.

A’ Όμιλος

1η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 50-41
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-Ε.Ν.Α.Δ. 91-11
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.- ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου 55-51
ΕΥ ΖΗΝ-ΑΠΟΕΛ 44-58
Ε.Θ.Α. Έγκωμης-Youth Stars 56-87

2η Αγωνιστική
Ε.Ν.Α.Δ-Διγενής Ακρίτας NBA B.C 18-45
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Youth Stars 38-83
ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου-ΕΥ ΖΗΝ 56-37
ΑΠΟΕΛ-Ε.Θ.Α. Έγκωμης 41-61
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς 109-27

3η Αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 17-86
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 15-79
ΕΥ ΖΗΝ-Ε.Ν.Α.Δ. 83-13
Ε.Θ.Α. Έγκωμης- ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου 73-43
Youth Stars-ΑΠΟΕΛ 74-28

Βαθμολογία

  1. Αχιλλέας Καϊμακλίου 6β
  2. Youth Stars 6β
  3. Διγενής Ακρίτας NBA 5β
  4. ΕΘΑ 5β
  5. ΑΠΟΕΛ 4β

6. Απόλλων Γερίου 4β
7. Κεραυνός 4β
8. Όλυμπος Αγλαντζιάς 4β
9. Ευ Ζην 4β
10. ΕΝΑΔ 3β

4η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΕΥ ΖΗΝ
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.
ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου-Youth Stars
Ε.Ν.Α.Δ.-Ε.Θ.Α. Έγκωμης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΠΟΕΛ

5η Αγωνιστική
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
ΕΥ ΖΗΝ-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς
Ε.Θ.Α. Έγκωμης -ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
Youth Stars-Ε.Ν.Α.Δ.
ΑΠΟΕΛ- ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου

6η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Youth Stars
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-Ε.Θ.Α. Έγκωμης
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-ΕΥ ΖΗΝ
Ε.Ν.Α.Δ.-ΑΠΟΕΛ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου

7η Αγωνιστική
ΕΥ ΖΗΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
Ε.Θ.Α. Έγκωμης-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.
Youth Stars-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς
ΑΠΟΕΛ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου-Ε.Ν.Α.Δ.

8η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου- ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-ΑΠΟΕΛ
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-Youth Stars
ΕΥ ΖΗΝ-Ε.Θ.Α. Έγκωμης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Ε.Ν.Α.Δ.

9η Αγωνιστική
Ε.Θ.Α. Έγκωμης -ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
Youth Stars-ΕΥ ΖΗΝ
ΑΠΟΕΛ-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.
ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς
Ε.Ν.Α.Δ.-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου

Β’ Όμιλος

1η Αγωνιστική
Youth Stars (B)-Remedica Ε.Ν.Π. 16-95
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 51-111
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.(Β) -Α.Ο. Αραδίππου Αναβλ.

2η Αγωνιστική
Α.Ο. Αραδίππου-Youth Stars (B) Αναβλ.
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Πετρολίνα Α.Ε.Κ. Αναβλ.
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Διγενής Ακρίτας NBA B.C. (B) Αναβλ.

3η Αγωνιστική
Διγενής Ακρίτας NBA B.C. (B)-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού 68-28
Youth Stars (B)  -Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα Αναβλ.
Remedica Ε.Ν.Π.-Α.Ο. Αραδίππου Αναβλ.

Βαθμολογία:

  1. Διγενής (Β) 3β
  2. ΕΝΠ 2β
  3. Ζήνωνας 2β
  4. Αραδίππου 2β

5. Αραδίππου 2β
6. Απόλλων 1β
7. ΑΕΚ 1β
8. Youth Stars 1β

4η Αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Youth Stars (B)
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-Διγενής Ακρίτας NBA B.C. (B)
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Remedica Ε.Ν.Π.

5η Αγωνιστική
Youth Stars (B)-Πετρολίνα Α.Ε.Κ.
Remedica Ε.Ν.Π.-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
Α.Ο. Αραδίππου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα

6η Αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Α.Ο. Αραδίππου
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-Remedica Ε.Ν.Π.
Διγενής Ακρίτας NBA B.C. (B)-Youth Stars (B)

7η Αγωνιστική
Remedica Ε.Ν.Π.-Διγενής Ακρίτας NBA B.C. (B)
Α.Ο. Αραδίππου-Πετρολίνα Α.Ε.Κ
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

Γ’ Όμιλος

1η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-Α.Ε.Λ. 33-53
Α.Σ.Υ.Λ. -ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου 47-59
Phoenix MJ Basket Plus -ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 46-58
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας 52-39
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΠΟΠ 74-46

2η Αγωνιστική
Α.Σ.Υ.Λ. -ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 60-44
Α.Ε.Λ.-Phoenix MJ Basket Plus 57-50
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου 63-41
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου 23-57
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΠΟΠ 45-65

3η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου 47-49
Phoenix MJ Basket Plus-Α.Σ.Υ.Λ.
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-Α.Ε.Λ. 26-63
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 20-0
ΑΠΟΠ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας 56-35

Βαθμολογία:

  1. ΑΕΛ 6β
  2. Άτλαντας 5β
  3. ΑΠΟΠ 5β
  4. Αστέρας 4β
  5. Ανόρθωση 4β

6. ΕΝΑΑΘ 4β
7. Αχιλλέας Αγρού 3β
8. Αναγέννηση 3β
8. Α.Σ.Υ.Λ. 3β
10. Phoenix 2β

4η Αγωνιστική
Α.Σ.Υ.Λ.-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-Phoenix MJ Basket Plus
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-ΑΠΟΠ
Α.Ε.Λ.-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας

5η Αγωνιστική
Phoenix MJ Basket Plus-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Α.Σ.Υ.Λ.
ΑΠΟΠ-Α.Ε.Λ.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς

6η Αγωνιστική
Α.Σ.Υ.Λ. -ΑΠΟΠ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου
Phoenix MJ Basket Plus -Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου
Α.Ε.Λ.-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς

7η Αγωνιστική
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Phoenix MJ Basket Plus
ΑΠΟΠ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας-Α.Σ.Υ.Λ.
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-Α.Ε.Λ.

8η Αγωνιστική
Α.Σ.Υ.Λ.-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας
Phoenix MJ Basket Plus-ΑΠΟΠ
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-Α.Ε.Λ.

9η Αγωνιστική
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου
ΑΠΟΠ-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας-Phoenix MJ Basket Plus
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού
Α.Ε.Λ.-Α.Σ.Υ.Λ.