Το πλήρες πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Εφήβων

Τα Triponta.com.cy σας παρουσιάζουν το πλήρες πρόγραμμα της Α’ φάσης του Πρωταθλήματος των Εφήβων.

Η Α’ φάση του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί σε ένα γύρο και σε 2 ομίλους, βάση
γεωγραφικών κριτηρίων. Η κάθε ομάδα θα δώσει μονό αγώνα με όλες τις υπόλοιπες
ομάδες του ομίλου της.

Α’ όμιλος

Ομάδες: Youth Stars, ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς, Διγενής Ακρίτας NBA B.C., Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα, ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου, Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου, ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου, ΑΠΟΕΛ, Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου, Ε.Θ.Α. Έγκωμης

1η Αγωνιστική
Youth Stars-Ε.Θ.Α. Έγκωμης
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-ΑΠΟΕΛ
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου

2η Αγωνιστική
Youth Stars-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
ΑΠΟΕΛ- Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα
Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.
Ε.Θ.Α. Έγκωμης-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου

3η Αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-Ε.Θ.Α. Έγκωμης  
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-Youth Stars   
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΑΠΟΕΛ  
Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

4η Αγωνιστική
Youth Stars-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα     
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.              
ΑΠΟΕΛ-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου     
Αθλητικός Αραδίππου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου     
Ε.Θ.Α. Έγκωμης-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

5η Αγωνιστική
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-Ε.Θ.Α. Έγκωμης           
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Youth Stars          
Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου        
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΠΟΕΛ

6η Αγωνιστική
Youth Stars-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου             
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου    
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα         
Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου     
Ε.Θ.Α. Έγκωμης-ΑΠΟΕΛ

7η Αγωνιστική
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Ε.Θ.Α. Έγκωμης    
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.
Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς       
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Youth Stars          
ΑΠΟΕΛ-Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου

8η Αγωνιστική
Youth Stars-ΑΠΟΕΛ        
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου    
Διγενής Ακρίτας NBA B.C.-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου 
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
Ε.Θ.Α. Έγκωμης-Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου

9η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Ε.Θ.Α. Έγκωμης  
Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα  
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Διγενής Ακρίτας NBA B.C.              
ΑΠΟΕΛ-ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς  
Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου-Youth Stars

Β’ Όμιλος

Ομάδες: Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου, Α.Ε.Λ., Πετρολίνα Α.Ε.Κ., ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου, ΑΠΟΠ, ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου, ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού, ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού, ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς, Phoenix MJ Basket Plus

1η Αγωνιστική
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς   
Α.Ε.Λ.-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού
Πετρολίνα Α.Ε.Κ-Phoenix MJ Basket Plus              
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
ΑΠΟΠ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου

2η Αγωνιστική
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-Α.Ε.Λ.         
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-ΑΠΟΠ        
Phoenix MJ Basket Plus-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου         
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-Πετρολίνα Α.Ε.Κ.          
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου

3η Αγωνιστική
Α.Ε.Λ.-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου   
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού      
ΑΠΟΠ-Phoenix MJ Basket Plus  
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

4η Αγωνιστική
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου
Α.Ε.Λ.-Πετρολίνα Α.Ε.Κ.
Phoenix MJ Basket-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου            
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-ΑΠΟΠ
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

5η Αγωνιστική
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς         
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου- Α.Ε.Λ.           
ΑΠΟΠ-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου        
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού        
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Phoenix MJ Basket Plus

6η Αγωνιστική
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου  
Α.Ε.Λ.-ΑΠΟΠ     
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου      
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού   
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-Phoenix MJ Basket Plus

7η Αγωνιστική
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς      
ΑΠΟΠ-Πετρολίνα Α.Ε.Κ.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου- Α.Ε.Λ.             
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου             
Phoenix MJ Basket Plus-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού             

8η Αγωνιστική
Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου-Phoenix MJ Basket Plus       
Α.Ε.Λ.-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού         
Πετρολίνα Α.Ε.Κ.-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου         
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΠΟΠ            
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού

9η Αγωνιστική
ΑΠΟΠ-ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου     
ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Πετρολίνα Α.Ε.Κ.   
Phoenix MJ Basket Plus- Α.Ε.Λ.  
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού-Ε. Ν. Αγ. Αθανασίου

Related articles

Share article

Latest articles

Μετατροπή του Σωματείου Phoenix MJ Basket Plus, από «Δόκιμο» σε «Τακτικό» μέλος

Το Σωματείο Phoenix MJ Basket Plus, μετά από την τελευταία συνεδρία του Δ.Σ. της Κυπριακής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, μετατρέπεται από «Δόκιμο» σε «Τακτικό»...

Η πρώτη αγωνιστική της Liga Endesa

Η Ισπανική Liga Endesa ξεκίνησε με νίκες για Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα και Μπασκόνια. Αναλυτικά: Γκραν Κανάρια-Μπιλμπάο...

Γουέντι Μπίμπινς: Την πρώτη ριμπάουντερ της Β’ Γερμανίας φέρνει ο Phoenix!

Η ομάδα του Phoenix MJ Basket Plus βρήκε την ξένη καλαθοσφαιρίστρια για την ερχόμενη σεζόν. Το όνομα αυτής, Γουέντι Μπίμπινς!

BCL: Πρώτο βήμα για Κεραυνό απόψε (20:30) με Ηρακλή

Το πρώτο βήμα πρόκρισης στους ομίλους του Basketball Champions League κάνει σήμερα (22/09, 20:30) ο Κεραυνός με αντίπαλο τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, στο...

Ζιάγκος: «Εξαιρετική η φιλοξενία – Αποφασισμένοι για την πρόκριση»

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος ήταν φιλοξενούμενος στην χθεσινή εκπομπή (21/9) του BasketPlus, «Μένουμε Μπάσκετ», όπου μίλησε για τις τελευταίες προπονήσεις που έγιναν στην...