More

    Το πλήρες πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Νεανίδων

    -

    Τα Triponta.com.cy σας παρουσιάζουν το πλήρες πρόγραμμα του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Κ18.

    Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν φέτος είναι: Π.Α.Ε.Ε.Κ., Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου, Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα, Youth Stars, Ε.Θ.Α. Έγκωμης, ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου, ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου, ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου, ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού, ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου.

    Η Α’ φάση του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί σε δύο γύρους. Στους πρώτους δύο γύρους
    κάθε ομάδα θα δώσει διπλούς αγώνες με όλες τις υπόλοιπες ομάδες, τον ένα στην έδρα
    της και τον άλλο στην έδρα της αντίπαλης ομάδας.

    Μετά το τέλος των αγώνων του Πρωταθλήματος της Α’ Φάσης, οι ομάδες που θα
    καταλάβουν τις θέσεις 1 μέχρι 8, προκρίνονται αυτόματα στην προημιτελική φάση των
    αγώνων PLAY OFFS

    Αναλυτικά το πρόγραμμα:

    1η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου      
    Youth Stars-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου

    2η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Ε.Θ.Α. Έγκωμης  
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-Youth Stars 
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου

    3η Αγωνιστική
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Π.Α.Ε.Ε.Κ.
    Youth Stars-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

    4η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-Youth Stars   
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Ε.Θ.Α. Έγκωμης
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

    5η Αγωνιστική
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
    Youth Stars-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης -Π.Α.Ε.Ε.Κ.
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου

    6η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-Ε.Θ.Α. Έγκωμης
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Youth Stars
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου

    7η Αγωνιστική
    Youth Stars-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου        
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Π.Α.Ε.Ε.Κ.             
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου

    8η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου    
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου       
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου
    Youth Stars-Ε.Θ.Α. Έγκωμης       
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου

    9η Αγωνιστική
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού      
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Youth Stars          
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Π.Α.Ε.Ε.Κ.

    10η Αγωνιστική
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-Π.Α.Ε.Ε.Κ.
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου         
    Youth Stars-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου 
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης -ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

    11η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα        
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου    
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-Ε.Θ.Α. Έγκωμης         
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Youth Stars   
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου            

    12η Αγωνιστική
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου  
    Youth Stars-Π.Α.Ε.Ε.Κ.  
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης -ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου          
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου            
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

    13η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-Ε.Θ.Α. Έγκωμης           
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-Youth Stars             
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου           
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου              
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα

    14η Αγωνιστική
    Youth Stars-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα     
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου     
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Π.Α.Ε.Ε.Κ.             
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου              
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

    15η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου        
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-Ε.Θ.Α. Έγκωμης             
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου     
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Youth Stars

    16η Αγωνιστική
    Ε.Θ.Α. Έγκωμης -Youth Stars       
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου       
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-Π.Α.Ε.Ε.Κ.    
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

    17η Αγωνιστική
    Π.Α.Ε.Ε.Κ.-ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου       
    Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου-ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου
    Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου
    Youth Stars-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου          
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Ε.Θ.Α. Έγκωμης

    18η Αγωνιστική
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου-Ε.Θ.Α. Έγκωμης  
    ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου-Youth Stars          
    ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου-Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα      
    ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου-Remedica Ε. Ν. Παραλιμνίου 
    ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού-Π.Α.Ε.Ε.Κ.

    spot_img

    Τελευταία Νέα

    Δύο στα δύο και πάλι εκτός η Κόρμεντ

    Δεύτερη νίκη και πάλι εκτός έδρας για την Κόρμεντ του Αντώνη Κωνσταντινίδη, που ξεκίνησε... φουριόζα το πρωτάθλημα της Ουγγαρίας! «Θύμα»...

    Τα αποτελέσματα των Νεάνιδων

    Πρώτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα των Νεάνιδων. Δείτε τα αποτελέσματα: NBA B.C - Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 34-74Ανόρθωση - Κεραυνός 38-48Ε.Ν.Π. -Αχιλλέας Καϊμακλίου 39-71Απόλλων...

    Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Εφήβων

    Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα των Εφήβων και στους δύο ομίλους. Δείτε τα αποτελέσματα: Α' Όμιλος Ε.Θ.Α. Έγκωμης - NBA BC 53-69Ε.Ν.Π. - Αχιλλέας...

    Κ18: «Κλικς» από το Αστέρας – ΕΝΑΑΘ

    Αστέρας Μέσα Γειτονιάς και ΕΝΑΑΘ αναμετρήθηκαν για την 1η αγωνιστική του Β' ομίλου του πρωταθλήματος Εφήβων. Η ομάδα του Αστέρα...

    Διαβάστε επίσης...Σχετικά
    Προτεινόμενα για εσάς